طبیعت زیبای روستای رمضانلو از توابع بخش موران گرمی

روستای «رمضانلو» منطقه ای سرسبز و زیبا از توابع بخش موران شهرستان گرمی، یکی از این نقاط بکر استان اردبیل است.
این روستا با درختان جنگلی و مثمره تنومند و آبشار ۱۵متری پلکانی در جوار روستاهای زیبای پرمهر، کلان و افسوان واقع شده و ظرفیت تبدیل به منطقه نمونه گردشگری استان را نیز دارد.

این روستا با وجود چنین ظرفیت های بالا، به دلیل نبود امکانات با مهاجرت بی رویه روبرو بوده و عملا به یک روستای متروکه تبدیل شده است.
رمضانلو علاوه بر آبشار و درختان جنگلی، پرندگان خوش آواز از جمله بلدرچین و بلبل را نیز در خود جای داده است و صدای آواز پرندگان با شرشر آبشار رمضانلو، سمفونی زیبای طبیعت را در محیطی دل انگیز این منطقه سر می دهد. وجود منبع آب و سرویس بهداشتی احداث شده در این منطقه نیز شرایط را برای سیاحت و گردشگری یک روزه در رمضانلو مساعد کرده است.

راه ارتباطی و مشکلات ناتمام تردد در این مسیر
طول مسیر شهر گرمی تا رمضانلو از مسیر جاده آسفالت پرمهر کلان ، ۳۴ کیلومتر و از مسیر جاده خاکی و کوهستانی زیبا با مناظر دل انگیز از روستای قوزلو بیعرق ۱۸ کیلومتر است.

روستای رمضانلو نگین طبیعت دشت مغان است که در سایه غفلت و کوتاهی از نگاه گردشگران به دور مانده و برای تأمین امکانات آن گامی برنداشته شده است.
در حالی که راه آسفالته روستای رمضانلو ۳۴ کیلومتر و راه خاکی روستا ۱۸ کیلومتر است، چطور انتظار داشته باشیم این روستا بتواند در جذب گردشگر حتی منطقه ای موفق باشد. راه ارتباطی یکی از ضروریاتی است که زمینه حضور سرمایه گذاران را فراهم می کند و یک راه ارتباطی مناسب و استاندارد می تواند زمینه توسعه گردشگری در مناطق مستعد را نیز فراهم آورد.
به جرأت می توان گفت هیچ یک از مسئولان ادوار گذشته شهرستان گرمی این نقاط ویژه گردشگری را به سرمایه گذاران خصوصی این حوزه معرفی نکرده اند، در حالی که اگر معرفی می شد، آینده ای متفاوت برای این منطقه رقم می خورد.

 

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه