خانه 2 آموزشی 2 چرا جمع کردن زباله های مردم توسط فعالان محیط زیست روش اشتباهیست؟

چرا جمع کردن زباله های مردم توسط فعالان محیط زیست روش اشتباهیست؟

با احترام به تمامی فعالان محیط زیست کشور عزیزم

مهم است که این نگرش را داشته باشیم تمامی ۷ میلیارد انسان روی کره زمین و ۷۰ میلیون جمعیت ایران که جزئی از جمعیت کره زمین است، همه می توانند یک فعال محیط زیست باشند.

بسیاری این سوال را در ذهن دارند که چرا ما باید زباله های مردمان بی عشق را از روی زمین برداریم و جمع آوری کنیم و با گرفتن یک سلفی افتخار کنیم؟ چه چیزی به ما می رسد جز اینکه وقت و انرژی خود را هدر داده ایم؟

این روش در بسیاری از کشور ها منقرض شده است و شما بسیار کم می توانید این نوع همایش ها را در تلوزیون و شبکه های اجتماعی خارجی مشاهده کنید چون روش های بهتری هستند که می توانند مانع این گرده همایی ها شوند که به چند نمونه از آن ها می پردازیم :

جمع اوری زباله در بسیاری از کشورهای توسعه یافته کار پیش پا افتاده ای است آن ها با ایجاد یک مرکز جمع آوری و پخش کیسه های پارچه ای و دادن یک گل خانگی در ازای یک کیسه زباله به مردم ، آن ها را تشویق به انجام مسئولیتی می کنند که خود بر عهده دارند که یک وظیفه عمومی ست.
این تجربه حاصل فعالیت اخیری ست که با نام اولین ایست بازرسی فعالان محیط زیست در ایران در کوه قره قشون در منطقه آذربایجان شرقی عملی و بسیار هم مورد استقبال مردم واقع شد و جواب گو بود.

متاسفانه در کشور ما گروه هایی در چند سال اخیر اقدام به جمع آوری زباله هایی می کنند که مردم را تشویق به عدم پذیرش مسئولیت اجتماعی خود در مقابل حفظ محیط زیست می کند.

این طرز فکر اشتباه است که کشور عزیزمون ایران با بسیاری از کشور های توسعه یافته مانند آمریکا، چین، آلمان، ژاپن و … تفاوت و فقر فرهنگی بسیاری دارد .

قطعا ما راه بهتری داریم، برویم به دنیا بگوییم

منبع:فعالان مردمی محیط زیست

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره‌ی تاتاهو

اينجا مياندوآب است. گوشه‌اي از ايران زيباي ما. شهري كه جاري است ميان دورود پرخروش، يكي سمينه نام دارد و ديگري زرينه هر دو با پسوند رود و اما ميان اين دو آب شهري در حركت است با تاريخ و طبيعتي بكر.اينجا مياندوآب است میان دورود جیغاتی وتاتاهو. آگر به اينجا آمدي نرم و آهسته بيا مبادا...

حتما ببینید

سفرنامه چشمه های جوشان باداب سورت

سفرنامه چشمه های جوشان باداب سورت مازندران، ساری   در یک صـبح دلچسـب پائیزی با هـوای ابـری و وزش باد مـلایم سـفر دیـگری را به هـمراه گـروه آغاز میکنیم ، اینبار مقصدمان ” باداب سورت ” واقع در انتهای جنوبی استان مازندران هم مرز استان سمنان می باشد . چنانچه از شواهد پیداست و از گفته ها برمی آید منطقه ای زیبا و بکر و دلنشین است. در میان کوهای سر به فلک کشیده البرز، در دیار سرسبز مازندران آنجائیکه ابر و باد و مه و خورشید در تلاشند تا خرمی و سرزندگی مبهوت کننده ای را نثار دیدگان ما کنند منطقه ای وجود دارد که در آن چشمه های طلایی باداب سورت جا خوش کرده اند. چشمه های پلکانی بی نظیر با قدمتی چندین هزار ساله. باداب سورت چشمه ای است که با همکاری باد و آب شکل گرفته است به نحوی که آب های معدنی با طی طریق کردن و بیرون زدن از اعماق سنگ های سخت زمین توسط باد به این سو و آن سو حرکت می کنند و در مسیر خود توسط پرتوهای داغ خورشید به آسمان می روند و مواد معدنی خود را به سان رسوباتی طبقه طبقه روی هم قرار می دهند و پلکانی آنچنان زیبا بوجود می آورند که آدمی را ساعت ها به نظاره دعوت می کنند. بارش باران شب گذشته لطافت خاصی به هوا داده و بخار

روستای ولیدر و یخچال طبیعی آن

روستای ولیدر و یخچال طبیعی آن روستای ولیدر به عنوان یکی از روستاهای شهرستان طارم دارای ۶۹۲ نفر جمعیت می‌باشد. فاصله این روستا تا زنجان از طریق جاده جدیدی که از سد تهم می‌گذرد، به ۶۰ کیلومتر می‌رسد. برای رفتن به روستای ولیدر باید از دهستان درام گذر کرد و به روستای سرسبز شیت رسید

بهار مبارک اولسون

بهار مبارک اولسون تازا ایلده. سیزه گون کیمی پارلاق، چای کیمی آخارلی حیات آرزولایرام تاتاهو …

معرفی کتاب های مفید برای مطالعه

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

معرفی کتاب هاب کمک آموزشی

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

راهنمای مناسب برای سفر در جنگل

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

با این نکات سلامت خود را حفظ کنید

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

از زندگی خود لذت ببرید

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

شهرهای مناسب برای سفرهای تابستانی

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در تاریخ سی ام فروردین ماه با تغییر مقررات …

طوفانی شدن دریاهای شمالی

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در تاریخ سی ام فروردین ماه  با تغییر مقررات …

دیدگاهتان را بنویسید

در تلگرام منتظر شما هستیم
در کانال تاتاهو عصوء شوید