خانه 2 آموزشی 2 چگونه از عکاسی درآمد داشته باشیم؟

چگونه از عکاسی درآمد داشته باشیم؟

ممکن است شما نیز جز علاقه مندان به عکاسی باشید و در شبکه اجتماعی خود به عکاسی تفننی بپردازید، عکاسی برای بسیاری از افراد به عنوان یک شغل حرفه ای تعریف شده است و هدف و روی صحبت ما با این افراد نیست بلکه افرادی است که به صورت تفریحی عکاسی می کنند و می توانند از این راه در آمدی نیز داشته باشند.

 

عکاسی یکی از هنر هایی است که این روز ها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. عکاسی حرفه ای یک شغل محسوب می شود و وارد شدن به این وادی آسان نیست و نیازمند تجربه های فراوان، کلاس های آموزشی و حتی دانشگاه و هزینه است. در این مطلب ما به بررسی این موضوع می پردازیم که افراد معمولی و افرادی که علاقه به عکاسی دارند چگونه می توانند از این راه درآمد داشته باشند.

چگونه از عکاسی درآمد داشته باشیم؟

به دست آوردن درآمد از راه عکاسی

در اولین قدم باید گفت که عکاسی نیاز به آموزش دارد. در مرحله اول شما می توانید تعاریف اولیه را از مقاله های آموزشی که در اینترنت وجود دارد به دست بیاورید و آن ها را مطالعه کنید و اطلاعاتی مفید به دست آورید. اما بحث دوم تجربه و سابقه عکاسی به صورت حرفه ای است. برای به دست آوردن این قابلیت ها باید در کلاس های عکاسی شرکت کنید، کلاس های عکاسی معمولاً پرهزینه است و شما نیز نمی توانید به عنوان یک تفریح خرج زیادی برای عکاسی کنید پس شما می توانید در ورک شاپ های مربوط به این زمینه شرکت کنید. ورک شاپ ها هزینه های بسیار کمتری نسبت به کلاس ها دارند و هم چنین تجربیات بسیار خوبی در این ورک شاپ ها به افراد منتقل می شود.

بسیاری از افراد بر این باور هستند که ورود گوشی های هوشمند و در دسترس بودن دوربین حرفه ای باعث شده همه افراد عکاس شوند و هر فردی در این زمینه فکر کند یک عکاس حرفه ای است. این تصور، تصور بسیار غلطی است، ممکن است مادر شما نیز گوشی هوشمند آیفون داشته باشد، هزاران مادر و پدر بر روی کره زمین آیفون دارند، یعنی همه این افراد عکاس هستند؟ جواب این سؤال به وضوح خیر است.

بر روی کره زمین چیزی حدود ۷ بیلیون فرد دوربین حرفه ای دارند، اما آیا ۷ بیلیون عکاس بسیار حرفه ای بر روی کره زمین وجود دارد؟ تعداد افراد علاقه مند به عکاسی بدون شک بیشتر از این عدد است، اما تمام این افراد عکاس حرفه ای هستند؟ در جنبه دیگری از این قضیه افراد ثروتمندی بر روی کره زمین وجود دارند که تمام تجهیزات عکاسی را دارند و شرایط شرکت در هر کلاسی را نیز دارند، ولی آیا از بین این افراد نیز تمام عکاس های حرفه ای جهان در آمده اند؟ جواب این سؤال نیز خیر است. عکاس شدن نیازمند تجربه های بسیار فراوان است و تجربه نیز در اثر صرف زمان به دست می آید.

چگونه از عکاسی درآمد به دست بیاوریم؟

راه های زیادی برای کسب در آمد در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام وجود دارد، شما می توانید در ورک شاپ های مختلف شرکت کنید و تجربیات کافی را به دست بیاورید. با به دست آوردن این تجربیات و تجربه کردن آنها بدون شک شما تجربیات جدید تری به دست می آورید که این تجربیات ناب است و می توانید آن را با افراد دیگر در شبکه اجتماعی خود و حتی وب سایت خود به اشتراک بگذارید.

عکاسی از افراد غریبه

افراد بسیار زیادی در خیابان ها وجود دارند که شما آن ها را نمی شناسید، این زمینه خود یک زمینه بسیار خوب برای عکاسی است؛ یعنی شما هیچ هزینه ای نکرده اید، تنها گوشی هوشمند و یا دوربین خود را برداشته اید و به خیابان رفته اید و از افراد غریبه عکاسی کرده اید، این روش یکی از روش های بسیار خوب برای جلب توجه مخاطبان است و در شبکه های اجتماعی نیز این سبک عکس ها توجه بسیار زیادی را جلب می کند.

با استفاده از این روش و عکاسی از موضوعات متنوع شما می توانید فالوور های زیادی به دست بیاورید. پس از به دست آوردن فالوور های نسبتاً بالا شما به راحتی می توانید پست های آموزشی بیشتر بگذارید و همین کار باعث می شود فالوور های شما بیشتر شود و با به دست آوردن فالوورهای بیشتر و تشکیل میتینگ های کوچک می توانید از همین راه درآمد کوچکی به دست بیاورید.

نیازی نیست شما فالوور های بسیار بالا داشته باشید، با به دست آوردن ۱K فالوور واقعی نیز می توانید به راحتی کار خود را آغاز کنید. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که اگر بخواهید درآمد شما از این طریق افزایش پیدا کند باید فعالیت خود را در طول حداقل یک الی ۲ سال ادامه دهید چون به دست آوردن فالوور های بالا هم‌بستگی به پست های شما دارد و هم بستگی به فعالیت مداوم و مثبت شما.

یک حامی مالی پیدا کنید

اگر نیت شما جدی تر شد و به عکاسی و اشتراک پست های خود در شبکه های اجتماعی جدی تر نگاه کردید بهتر است برای خود یک حامی مالی انتخاب کنید. حامی مالی با حمایت اولیه می تواند یک نکته بسیار مؤثر و مثبت برای شما باشد و در پیشرفت شما کمک شایانی کند. شما با سرمایه ۳۰۰ دلار نیز می توانید راه خود را آغاز کنید و حتی در صورت سود مثبت حامی مالی شما نیز از سود این کار استفاده خواهد کرد.

همه افراد با فالوور های ۰ شروع به کار می کنند

همه افراد در شبکه های اجتماعی با فالوور های ۰ شروع به کار می کنند، البته صفحاتی نیز وجود دارد که فالوور های آن ها تقلبی است، این گونه صفحات لایک های تقلبی نیز می گیرند و هم چنین بعد از گذشت مدتی ممکن است افراد واقعی نیز در صورت مفید نبودن مطالب صفحه را آنفالو کنند. اگر از ابتدا کار خود را اصولی و با قاعده شروع کنید هیچ گاه مخاطبان خود را از دست نمی دهید و این موضوع خود از مهم ترین جنبه های یک صفحه اجتماعی خوب و مؤثر است.

همان طور که در بخش قبل نیز اشاره کردیم صفحه های اجتماعی با فالوور های بالا نیز وجود دارد که در بازار به فروش می رسد البته وبلاگ هایی با بازدید های زیاد نیز وجود دارد که این وبلاگ ها نیز قابلیت تغییر کاربری دارند ولی پیشنهاد می شود که شما از هیچ کدام از این صفحات و وبلاگ ها استفاده نکنید. علت این پافشاری این است که شما باید از ابتدا طرفدارهای خود را پیدا کنید، بله شما بدون هیچ زحمتی و با پرداخت پول می توانید یک پیچ ۴۰۰K بخرید، ولی اگر شما از ابتدا فالوور های خود را جمع کنید در واقع هر فالوور یک طرفدار واقعی است و شما میان فالوور های خود محبوب می شوید.

مبالغه در رسانه های اجتماعی زیاد است

شبکه های اجتماعی دارای مزایای بسیار زیادی هستند و در معروفیت افراد بسیار مؤثر هستند ولی باید به این نکته نیز اشاره کرد شما از طریق اینستاگرام نمی توانید تمام اعتبار خود را به دست بیاورید، بدون شک در اینستاگرام بسیاری از ابراز محبت ها و نظرهای مثبت از روی علاقه واقعی نیست و کاربران در بسیاری از زمینه ها زیاده روی می کنند، بسیار خوب است که شما در اینستاگرام به فعالیت بپردازید ولی باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این محبت ها شما را مغرور نکند چون در دنیای واقعی ممکن است نیمی از این نظرهای مثبت نیز به شمت شما جذب نشود. سعی کنید تمام زمان خود را در شبکه های اجتماعی صرف نکنید و نظرهایی از افراد غریبه بخواهید، زیرا حتی دوستان شما نیز از سر لطف و محبت به شما نظر می دهند.

چرا باید یک کانال یوتیوب داشته باشید

یکی از ایده های بسیار خوب برای مطرح شدن و کسب درآمد ایجاد یک شبکه یوتیوب است. یوتیوب نیز یک شبکه بسیار خوب است که هم رایگان است و نظر مخاطب را بسیار خوب جذب می کند.

یکی از خوبی های یوتیوب این است که شما در بارگذاری ویدئو هیچ محدودیتی ندارید. بله در شبکه هایی مثل اینستاگرام و فیسبوک بازدید های بیشتری ایجاد می شود، شما می توانید یک قطعه برتر از ویدئو آموزشی و یا هر چیزی را در صفحه شخصی خود بارگذاری کنید و سپس در این ویدئو از دوستان خود بخواهید که ادامه آن را در کانال یوتیوب ببینند.

کانال یوتیوب نیز در کسب درآمد بسیار مؤثر است که شما با استفاده از آن می توانید آموزش های بسیار وسیع تری داشته باشید و حمایت های مالی را از طرف علاقه مندان خود داشته باشید.

اگر می خواهید یک شبه به شهرت و هم چنین محبوبیت دست پیدا کنید باید این را بدانید که شهرت یک شبه دوامی ندارد، در واقع شانس شما در آهسته و پیوسته رفتن است؛ شما می توانید در طول ۲ الی ۳ سال به محبوبیت بسیار خوبی برسید نباید عجله کنید و در میانه راه نا امید نشوید.

رایگان ولی گران

شما اطلاعاتی را از افراد به دست می آورید، اگر شما این اطلاعات و تجربیات را در نزد خود نگاه دارید و به کسی انتقال ندهید بدون شک افراد دیگر نیز در یاد دادن چیزی به شما تلاشی نمی کنند، اگر اطلاعات خود را به رایگان در اختیار دیگران قرار دهید بدون شک نظر مثبت نیز به سمت شما افزایش پیدا می کند.

اگر عکاس معمولی باشید، ماندگار نمی شوید

شما می توانید در یک حد متوسط بمانید، یک عکاس معمولی باشید که عکس های کلیشه ای می گیرد و هر روز در اینستاگرام عکس های خود را بارگذاری کنید. اگر بخواهید در شبکه های اجتماعی محبوب و ماندگار بمانید باید به روز باشید، سعی کنید اطلاعات خود را به روز نگاه دارید و عکاسی شما مطابق با گرایش های روز باشد.

به خود ایمان داشته باشید

یکی از مهم ترین ارکان شهرت در شبکه های اجتماعی از راه عکاسی داشتن ایمان و اعتماد به خود است. شما در وهله اول باید خود را باور کنید تا افراد دیگر نیز شما را باور داشته باشند. سعی کنید در انتخاب عکس های خود وسواس زیادی داشته باشید ولی در نهایت شهامت بارگذاری عکس ها را داشته باشید و از اشتراک گذاشتن عکس ها ترسی نداشته باشید، اگر عکس شما به سلیقه طرفداران نباشد شما یک تجربه بسیار خوب به دست آورده اید که به وسیله آن می توانید دیگر اشتباهات سابق را نکنید.

نتیجه گیری

پول و درآمد آسان به دست نمی آید چه از طریق شبکه های مجازی چه از طریق بازارهای واقعی، در این مسیر شما باید بدانید که پستی و بلندی ها بسیار است و شما نباید ناامید شوید و بعد از گذشت دو الی سه سال می توانید به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید.

منبع: کلیک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره‌ی تاتاهو

اينجا مياندوآب است. گوشه‌اي از ايران زيباي ما. شهري كه جاري است ميان دورود پرخروش، يكي سمينه نام دارد و ديگري زرينه هر دو با پسوند رود و اما ميان اين دو آب شهري در حركت است با تاريخ و طبيعتي بكر.اينجا مياندوآب است میان دورود جیغاتی وتاتاهو. آگر به اينجا آمدي نرم و آهسته بيا مبادا...

حتما ببینید

سفرنامه چشمه های جوشان باداب سورت

سفرنامه چشمه های جوشان باداب سورت مازندران، ساری   در یک صـبح دلچسـب پائیزی با هـوای ابـری و وزش باد مـلایم سـفر دیـگری را به هـمراه گـروه آغاز میکنیم ، اینبار مقصدمان ” باداب سورت ” واقع در انتهای جنوبی استان مازندران هم مرز استان سمنان می باشد . چنانچه از شواهد پیداست و از گفته ها برمی آید منطقه ای زیبا و بکر و دلنشین است. در میان کوهای سر به فلک کشیده البرز، در دیار سرسبز مازندران آنجائیکه ابر و باد و مه و خورشید در تلاشند تا خرمی و سرزندگی مبهوت کننده ای را نثار دیدگان ما کنند منطقه ای وجود دارد که در آن چشمه های طلایی باداب سورت جا خوش کرده اند. چشمه های پلکانی بی نظیر با قدمتی چندین هزار ساله. باداب سورت چشمه ای است که با همکاری باد و آب شکل گرفته است به نحوی که آب های معدنی با طی طریق کردن و بیرون زدن از اعماق سنگ های سخت زمین توسط باد به این سو و آن سو حرکت می کنند و در مسیر خود توسط پرتوهای داغ خورشید به آسمان می روند و مواد معدنی خود را به سان رسوباتی طبقه طبقه روی هم قرار می دهند و پلکانی آنچنان زیبا بوجود می آورند که آدمی را ساعت ها به نظاره دعوت می کنند. بارش باران شب گذشته لطافت خاصی به هوا داده و بخار

روستای ولیدر و یخچال طبیعی آن

روستای ولیدر و یخچال طبیعی آن روستای ولیدر به عنوان یکی از روستاهای شهرستان طارم دارای ۶۹۲ نفر جمعیت می‌باشد. فاصله این روستا تا زنجان از طریق جاده جدیدی که از سد تهم می‌گذرد، به ۶۰ کیلومتر می‌رسد. برای رفتن به روستای ولیدر باید از دهستان درام گذر کرد و به روستای سرسبز شیت رسید

بهار مبارک اولسون

بهار مبارک اولسون تازا ایلده. سیزه گون کیمی پارلاق، چای کیمی آخارلی حیات آرزولایرام تاتاهو …

معرفی کتاب های مفید برای مطالعه

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

معرفی کتاب هاب کمک آموزشی

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

راهنمای مناسب برای سفر در جنگل

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

با این نکات سلامت خود را حفظ کنید

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

از زندگی خود لذت ببرید

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

شهرهای مناسب برای سفرهای تابستانی

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در تاریخ سی ام فروردین ماه با تغییر مقررات …

طوفانی شدن دریاهای شمالی

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در تاریخ سی ام فروردین ماه  با تغییر مقررات …

دیدگاهتان را بنویسید

در تلگرام منتظر شما هستیم
در کانال تاتاهو عصوء شوید