خانه 2 جاذبه های گردشگری 2 اردبیل 2 طبیعت زیبای روستای رمضانلو از توابع بخش موران گرمی

طبیعت زیبای روستای رمضانلو از توابع بخش موران گرمی

روستای «رمضانلو» منطقه ای سرسبز و زیبا از توابع بخش موران شهرستان گرمی، یکی از این نقاط بکر استان اردبیل است.
این روستا با درختان جنگلی و مثمره تنومند و آبشار ۱۵متری پلکانی در جوار روستاهای زیبای پرمهر، کلان و افسوان واقع شده و ظرفیت تبدیل به منطقه نمونه گردشگری استان را نیز دارد.

این روستا با وجود چنین ظرفیت های بالا، به دلیل نبود امکانات با مهاجرت بی رویه روبرو بوده و عملا به یک روستای متروکه تبدیل شده است.
رمضانلو علاوه بر آبشار و درختان جنگلی، پرندگان خوش آواز از جمله بلدرچین و بلبل را نیز در خود جای داده است و صدای آواز پرندگان با شرشر آبشار رمضانلو، سمفونی زیبای طبیعت را در محیطی دل انگیز این منطقه سر می دهد. وجود منبع آب و سرویس بهداشتی احداث شده در این منطقه نیز شرایط را برای سیاحت و گردشگری یک روزه در رمضانلو مساعد کرده است.

راه ارتباطی و مشکلات ناتمام تردد در این مسیر
طول مسیر شهر گرمی تا رمضانلو از مسیر جاده آسفالت پرمهر کلان ، ۳۴ کیلومتر و از مسیر جاده خاکی و کوهستانی زیبا با مناظر دل انگیز از روستای قوزلو بیعرق ۱۸ کیلومتر است.

روستای رمضانلو نگین طبیعت دشت مغان است که در سایه غفلت و کوتاهی از نگاه گردشگران به دور مانده و برای تأمین امکانات آن گامی برنداشته شده است.
در حالی که راه آسفالته روستای رمضانلو ۳۴ کیلومتر و راه خاکی روستا ۱۸ کیلومتر است، چطور انتظار داشته باشیم این روستا بتواند در جذب گردشگر حتی منطقه ای موفق باشد. راه ارتباطی یکی از ضروریاتی است که زمینه حضور سرمایه گذاران را فراهم می کند و یک راه ارتباطی مناسب و استاندارد می تواند زمینه توسعه گردشگری در مناطق مستعد را نیز فراهم آورد.
به جرأت می توان گفت هیچ یک از مسئولان ادوار گذشته شهرستان گرمی این نقاط ویژه گردشگری را به سرمایه گذاران خصوصی این حوزه معرفی نکرده اند، در حالی که اگر معرفی می شد، آینده ای متفاوت برای این منطقه رقم می خورد.

 

 
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره‌ی تاتاهو

اينجا مياندوآب است. گوشه‌اي از ايران زيباي ما. شهري كه جاري است ميان دورود پرخروش، يكي سمينه نام دارد و ديگري زرينه هر دو با پسوند رود و اما ميان اين دو آب شهري در حركت است با تاريخ و طبيعتي بكر.اينجا مياندوآب است میان دورود جیغاتی وتاتاهو. آگر به اينجا آمدي نرم و آهسته بيا مبادا...

حتما ببینید

سفرنامه چشمه های جوشان باداب سورت

سفرنامه چشمه های جوشان باداب سورت مازندران، ساری   در یک صـبح دلچسـب پائیزی با هـوای ابـری و وزش باد مـلایم سـفر دیـگری را به هـمراه گـروه آغاز میکنیم ، اینبار مقصدمان ” باداب سورت ” واقع در انتهای جنوبی استان مازندران هم مرز استان سمنان می باشد . چنانچه از شواهد پیداست و از گفته ها برمی آید منطقه ای زیبا و بکر و دلنشین است. در میان کوهای سر به فلک کشیده البرز، در دیار سرسبز مازندران آنجائیکه ابر و باد و مه و خورشید در تلاشند تا خرمی و سرزندگی مبهوت کننده ای را نثار دیدگان ما کنند منطقه ای وجود دارد که در آن چشمه های طلایی باداب سورت جا خوش کرده اند. چشمه های پلکانی بی نظیر با قدمتی چندین هزار ساله. باداب سورت چشمه ای است که با همکاری باد و آب شکل گرفته است به نحوی که آب های معدنی با طی طریق کردن و بیرون زدن از اعماق سنگ های سخت زمین توسط باد به این سو و آن سو حرکت می کنند و در مسیر خود توسط پرتوهای داغ خورشید به آسمان می روند و مواد معدنی خود را به سان رسوباتی طبقه طبقه روی هم قرار می دهند و پلکانی آنچنان زیبا بوجود می آورند که آدمی را ساعت ها به نظاره دعوت می کنند. بارش باران شب گذشته لطافت خاصی به هوا داده و بخار

روستای ولیدر و یخچال طبیعی آن

روستای ولیدر و یخچال طبیعی آن روستای ولیدر به عنوان یکی از روستاهای شهرستان طارم دارای ۶۹۲ نفر جمعیت می‌باشد. فاصله این روستا تا زنجان از طریق جاده جدیدی که از سد تهم می‌گذرد، به ۶۰ کیلومتر می‌رسد. برای رفتن به روستای ولیدر باید از دهستان درام گذر کرد و به روستای سرسبز شیت رسید

بهار مبارک اولسون

بهار مبارک اولسون تازا ایلده. سیزه گون کیمی پارلاق، چای کیمی آخارلی حیات آرزولایرام تاتاهو …

معرفی کتاب های مفید برای مطالعه

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

معرفی کتاب هاب کمک آموزشی

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

راهنمای مناسب برای سفر در جنگل

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

با این نکات سلامت خود را حفظ کنید

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

از زندگی خود لذت ببرید

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

شهرهای مناسب برای سفرهای تابستانی

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در تاریخ سی ام فروردین ماه با تغییر مقررات …

طوفانی شدن دریاهای شمالی

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در تاریخ سی ام فروردین ماه  با تغییر مقررات …

دیدگاهتان را بنویسید

در تلگرام منتظر شما هستیم
در کانال تاتاهو عصوء شوید