خانه 2 چهره ها 2 فتح قله کلیمانجارو تنها با کمک دو دست

فتح قله کلیمانجارو تنها با کمک دو دست

توسط اسپنسر وست الگوی اراده و انگیزه 

اسپنسر وست (چپ)
 

تقریباً همه افراد فکر می کنند که برای فتح قله های بلتد جهان به بدنی سالم نیاز است و از همه مهم تر اینکه بدون داشتن پا این کار محال خواهد بود. اما دو هفته پیش اسپنسر وست مرد ۳۱ ساله کانادایی (از تورنتو) با فتح قله ۶۰۰۰ متری کلیمانجارو بلند ترین قله آفریقا ثابت کرد که این تفکر صرفاً بهانه تراشی است! او وقتی ۵ ساله بود به دلیل یک اختلال نادر ژنتیکی در ستون فقرات، پاهای خود را از ناحیه زیر لگن از دست داد و پزشکان آن زمان به پدر و مادر او هشدار دادند که او زندگی اجتماعی موفقی نخواهد داشت. اما او با انگیزه ای مثال زدنی ثابت کرد که جایی که پای اراده آدمی در میان باشد هیچ چیز نخواهد توانست سد راه دست یابی به آرزوها و در آغوش کشیدن موفقیت ها باشد.

اسپنسر وست
 

او می گوید که اولین تغییر مهم و بازتعریف او از زندگیش زمانی اتفاق افتاد که در اولین سفر داوطلبانه اش به کنیا برای شرکت در فعالیت های خیریه مدرسه سازی، با دختر جوانی روبرو شد. دختر به او گفته بود که او تا حالا نمی دانست که مشکلاتی مانند از دست دادن پاها می تواند برای افراد سفید پوست هم اتفاق بیفتد! اسپنسر می گوید که آن اتفاق باعث شد او تشخیص دهد که می تواند از داستان خودش برای الهام بخشیدن به دیگر مردم در همه نقاط جهان که با مشکلات و موانع مختلفی مواجهند استفاده نماید.

او معتقد است که پشتیبانی و همیاری دوستانش در این مسیر به او کمک کرده است. هنگامیکه اولین بار این موضوع به ذهن او خطور کرد آن را با دو نفر از دوستانش در میان گذاشت و گفت یا با هم برای این صعود می روند و یا اصلاً نمی روند. او باور داشت آن ها به دلیل شناخت خوبی که از او دارند می توانند پشتیبان خوبی برای او باشند. آن ها سپس به مدت یک سال با کمک یک مربی به تمرین پرداختند و تمرین های سخت بدنی را پشت سر گذاشتند (تصویر فوق) تا برای این صعود آماده شوند. تمریناتی که به نوبه خود کمتر از یک صعود سخت و طاقت فرسا نبودند.

اسپنسر وست
 

سفر به قله با گذر از جنگل ها ، صحرا ها و مناطق برف گیر ۷ روز طول کشید و به دلیل صعوبت راه، اسپنسر حدود ۸۰ درصد راه را با کمک دستانش و بدون استفاده از ویلچر طی نمود. تنها ۵۰ درصد افرادی که قصد فتح قله را دارند موفق به انجام آن می شوند و به همین دلیل این موضوع در مورد اسپنسر غیر قابل باور می نمود. او می گوید که خونریزی انگشتان و تاول زدن آن ها ارزش این موفقیت را داشت. ضمناً او طی این فرآیند، موفق به جمع اوری مبلغ ۷۵۰۰۰۰ دلار برای فعالیت های خیریه شد. پیراهن او (در تصویر فوق) میگویدک “غیرممکن را باز تعریف کنید!”

قطعاً پایداری اسپنسر در برابر مشکلات ناشی از نقص عضو می تواند الهام بخش همه انسان هایی باشد که علیرغم برخورداری از همه مواهب زندگی و از جمله موهبت بسیار بزرگ سلامتی، همیشه به دنبال بهانه آوردن برای فرار از تلاش و کوشش در دست یابی به موفقیتند. او بر این عقیده است که این پیروزی پیامی را می دهد که هم به خود و هم به دیگران باور داشته باشید.

یون کدوم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره‌ی تاتاهو

اينجا مياندوآب است. گوشه‌اي از ايران زيباي ما. شهري كه جاري است ميان دورود پرخروش، يكي سمينه نام دارد و ديگري زرينه هر دو با پسوند رود و اما ميان اين دو آب شهري در حركت است با تاريخ و طبيعتي بكر.اينجا مياندوآب است میان دورود جیغاتی وتاتاهو. آگر به اينجا آمدي نرم و آهسته بيا مبادا...

حتما ببینید

سفرنامه چشمه های جوشان باداب سورت

سفرنامه چشمه های جوشان باداب سورت مازندران، ساری   در یک صـبح دلچسـب پائیزی با هـوای ابـری و وزش باد مـلایم سـفر دیـگری را به هـمراه گـروه آغاز میکنیم ، اینبار مقصدمان ” باداب سورت ” واقع در انتهای جنوبی استان مازندران هم مرز استان سمنان می باشد . چنانچه از شواهد پیداست و از گفته ها برمی آید منطقه ای زیبا و بکر و دلنشین است. در میان کوهای سر به فلک کشیده البرز، در دیار سرسبز مازندران آنجائیکه ابر و باد و مه و خورشید در تلاشند تا خرمی و سرزندگی مبهوت کننده ای را نثار دیدگان ما کنند منطقه ای وجود دارد که در آن چشمه های طلایی باداب سورت جا خوش کرده اند. چشمه های پلکانی بی نظیر با قدمتی چندین هزار ساله. باداب سورت چشمه ای است که با همکاری باد و آب شکل گرفته است به نحوی که آب های معدنی با طی طریق کردن و بیرون زدن از اعماق سنگ های سخت زمین توسط باد به این سو و آن سو حرکت می کنند و در مسیر خود توسط پرتوهای داغ خورشید به آسمان می روند و مواد معدنی خود را به سان رسوباتی طبقه طبقه روی هم قرار می دهند و پلکانی آنچنان زیبا بوجود می آورند که آدمی را ساعت ها به نظاره دعوت می کنند. بارش باران شب گذشته لطافت خاصی به هوا داده و بخار

روستای ولیدر و یخچال طبیعی آن

روستای ولیدر و یخچال طبیعی آن روستای ولیدر به عنوان یکی از روستاهای شهرستان طارم دارای ۶۹۲ نفر جمعیت می‌باشد. فاصله این روستا تا زنجان از طریق جاده جدیدی که از سد تهم می‌گذرد، به ۶۰ کیلومتر می‌رسد. برای رفتن به روستای ولیدر باید از دهستان درام گذر کرد و به روستای سرسبز شیت رسید

بهار مبارک اولسون

بهار مبارک اولسون تازا ایلده. سیزه گون کیمی پارلاق، چای کیمی آخارلی حیات آرزولایرام تاتاهو …

معرفی کتاب های مفید برای مطالعه

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

معرفی کتاب هاب کمک آموزشی

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

راهنمای مناسب برای سفر در جنگل

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

با این نکات سلامت خود را حفظ کنید

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

از زندگی خود لذت ببرید

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور در دهه سوم تیر برگزار خواهد …

شهرهای مناسب برای سفرهای تابستانی

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در تاریخ سی ام فروردین ماه با تغییر مقررات …

طوفانی شدن دریاهای شمالی

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در تاریخ سی ام فروردین ماه  با تغییر مقررات …

دیدگاهتان را بنویسید

در تلگرام منتظر شما هستیم
در کانال تاتاهو عصوء شوید